İADE VE DEĞİŞİM ŞARTLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME :

Enucuztesisat.com'dan aldığınız ürünleri, teslimat tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde Aras Kargo ile karşı ödemeli olarak iade edebilirsiniz. Diğer kargo firmalarıyla gönderilen ürünlerin kargo ücreti göndericiye aittir. Aras kargo firmasına, Semtes Mühendislik İç ve Dış Tic.San.Ltd.Şti. firmasının anlaşmasının olduğu ve faturalandırmanın bu firma üzerinden yapılacağı mutlaka belirtilmelidir. Belirtilen sürenin aşılması durumunda, iade işlemleri gerçekleşmemektedir.

İade süresi dolan yada faturasız, etiketsiz, yıkanmış, kullanılmış, orijinal kutusu hasar görmüş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, kullanılmıi ya da hasar görmüş ürünlerin iade ve değişimi kabul edilmeyecektir.

İadeniz Enucuztesisat.com'un ilgili birimleri tarafından incelendikten sonra sizlere dönüş yapılarak süreç başlatılacaktır.

İadeniz onaylanması durumunda ürün ücreti, en geç 3 gün içerisinde iade edilir. (Banka kaynaklı gecikmelerden enucuztesisat.com sorumlu değildir.)

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürünlere ait ürünlerin bedeli bankanız tarafından yine taksitli şekilde kredi kartınıza iade olarak yansıtılacaktır.

Ulaşılamayan irtibat numaralarından kaynaklı gecikmelerden enucuztesisat.com sorumlu olmamaktadır.

Ayrıntılı bilgi için 0312 4660021 Müşteri Hizmetlerini arayabilir veya [email protected] adresine E-mail atarak bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

 

İADE VE DEĞİŞİM SÜRESİ KAÇ GÜNDÜR?

Tüketici Kanunun da yer alan "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" sadece ürünü teslim aldığınız günü takip eden ilk 14 günü içermektedir. Üründe ki herhangi bir kusurdan dolayı iade etmek istediğiniz de ise bu süre 30 güne dek uzamaktadır.

 

ÜRÜN AMBALAJI HASARLI İSE NE YAPMALIYIM?

Kargo firması tarafından elinize ulaştırılmış olan tüm enucuztesisat.com gönderilerini teslim almadan önce mutlaka kontrol ediniz. Hasarlı ya da Ambalajı Yırtılmış olan gönderileri "Kargo Firması Görevlisine" tutanak tutturarak teslim almayınız. Hasarlı ya da Ambalajı Yırtık olarak teslim aldığınız tüm gönderilerde sorumluluk alıcıya ait olacaktır.

Tutanak tutturulan gönderilerde, tüm işlemler enucuztesisat.com ekibi tarafından yürütülecek ve yeni ürününüz en kısa sürede size ulaştırılacaktır.

 

ÜRÜN KUSURLU İSE NE YAPMAM GEREKİYOR?

Enucuztesisat.com'dan kaynaklı , yanlış ürün, yanlış kapasite, boyut ve yanlış renk vb.. şeklinde ki gönderimleri, ürünü hiçbir şekilde kullanmadan ve tekrar satılabilirlik özelliğini kaybettirmeden, ürünün size teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde kargo ücreti yansıtılmadan iade edebilirsiniz. Bu sürenin dışın da herhangi bir şekilde ürünlerinizin iade ve değişimi kabul edilmemektedir. Aynı zamanda yine kusurlu olarak gönderilen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 

ÜRÜNLERİN GARANTİ SÜRESİ NE KADAR?

Enucuztesisat.com'dan aldığınız tüm elektronik ürünler 2 yıl süre üretici / distrübütör garantisi altındadır. Diğer tüm ürünlerde garanti süreleri ve şartları üretici / distrübütör firma prosedürlerine göre değişiklik göstermektedir. Müşteri Hizmetlerinden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirisiniz.